Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Titulní strana Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky NK jsou zpracovány tak, aby splnily podmínky vyhlášky č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Stránky Národní knihovny České republiky jsou vytvořeny s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny důležité zásady přístupnosti.

Pro prezentaci všech informací na tomto serveru je použit značkovací jazyk HTML a kaskádové styly CSS.
Nápověda: Pokud by vaše zařízení nepodporovalo použité CSS, nebo pokud by vám nevyhovovala námi připravená grafická podoba stránek, využijte odkazu "Textová verze". Pro vypnutí stylů nebo změnu velikosti písma můžete použít standardní nástroje, které vám nabízí váš prohlížeč.

Design webových stránek NK ČR byl otestován a je plně funkční v prohlížečích Microsoft Internet Explorer 8+, Mozilla Firefox 12+, Apple Safari 6+, Opera 12+, Google Chrome 22+. Je nanejvýš pravděpodobné, že bude webová stránka kompletně funkční také v ostatních prohlížečích, které využívají jader WebKit a Gecko ve verzích roku 2012 a novějších.

Stránky disponují alternativním rozhraním 'textová verze', které obsahuje všechny obsahově významné prvky a informace a které je kompatibilní i s nižšími verzemi prohlížečů Internet Explorer 6.0 +, Mozilla a Firefox: 1.0 +, Opera 8 +, Apple Safari 2.0 + a Google Chrome 0.2 +.

Výše uvedené prohlášení se týká pouze informací prezentovaných na tomto serveru Národní knihovny České republiky a nemusí se nutně týkat jiných serverů v doméně nkp.cz.

17.10.2012
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube