Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Služby Chci službu Navrhnout k digitalizaci

Navrhnout k digitalizaci

NK ČR zprovoznila pro registrované uživatele v testovacím režimu službu Navrhnout k digitalizaci.

Každý registrovaný uživatel může pomocí tlačítka s označením Navrhnout k digitalizaci, které se zobrazuje u záznamu vybraného titulu v elektronickém katalogu, navrhnout 3 svazky měsíčně. Celkový počet pro všechny uživatele, který je možné navrhnout, je 50 svazků za měsíc, poté systém tuto možnost zablokuje.

Výběr je omezen na monografie, vícesvazkové monografie a neperiodické sborníky, které byly vydány do roku 2012, nelze navrhnout jiné typy dokumentů (periodika, hudebniny, zvukové záznamy, grafiky, kartografické dokumenty).

Z návrhu jsou také automaticky vyřazeny svazky, které byly, nebo v současné době jsou, digitalizovány, nebo které mohou být objednány prostřednictvím služby EOD nebo které jsou uloženy pouze v ochranných fondech, ze kterých se v Národní knihovně ČR nedigitalizuje. Rovněž nelze navrhnout tituly, které nemají vytvořené čárové kódy.

Po návrhu prověří pracovníci NK ČR fyzický stav svazku a rozhodnou o jeho vhodnosti k digitalizaci. O vybrání svazku k digitalizaci bude uživatel informován prostřednictvím e-mailu, který zadal při registraci v NK ČR (lze změnit v uživatelském kontu). Svazky podléhající ochraně autorských práv budou přístupné pouze z počítačů umístěných ve studovnách a v Referenčním centru NK ČR, případně pomocí vzdáleného přístupu, pokud budou spadat pod licenci Děl nedostupných na trhu.

Kontaktní e-mailová adresa: NavrhDigitalizace@nkp.cz

02.08.2023
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube