Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod O knihovně Kultura a odborné akce Koncerty v Zrcadlové kapli

Koncerty v Zrcadlové kapli Klementina

Zveme Vás na okouzlující koncerty klasické hudby ve Zrcadlové kapli, která je perlou historického Klementina v Praze. Toto architektonické mistrovské dílo, známé svými nádhernými interiéry a jedinečnými akustickými vlastnostmi, poskytuje dokonalé pozadí pro vystoupení Royal Czech Orchestra. Na našem koncertě uslyšíte výběr skladeb jako Vivaldiho Čtvero ročních dob, Bachova Toccata v d moll, Mozartovo Requiem (Lacrimosa) a mnoho dalších. Tento jedinečný hudební zážitek je o to výjimečnější díky atmosféře Zrcadlové kaple, která byla po staletí svědkem dějin a kultury. Připojte se k nám v objevování kouzla klasické hudby v tomto historickém skvostu.

Program koncertů klasické hudby najdete zde >>

 


Již podruhé vás srdečně zveme na benefiční koncert v rámci festivalu Věčná naděje, hudebního festivalu nejen terezínských skladatelů.

14. 3. 2024 od 19.30 hod., Zrcadlová kaple
Bella Adamova, Malte Schäfer

Mezzosopranistka a improvizátorka Bella Adamova, která se narodila v Čečensku, vyrůstala v Praze a studovala v Německu, Švýcarsku a Londýně, byla od mala obklopena mnoha kulturami. S přirozenou lehkostí se pohybuje v různých hudebních obdobích, žánrech a kulturách. Ráda se nachází na rozhraní žánrů, její erudice v písních, soudobé hudbě a zájem o nevšední dramaturgie jí přinesly mnohá pozvání k unikátním projektům. Program jejího koncertu bude ušit na míru festivalu Věčná naděje.
V létě 2022 získala hlavní cenu v kategorii oratorií v mezinárodní pěvecké soutěži v s-Hertogenbosch. O několik týdnů později obsadila spolu s klavíristou Maltem Schäferem na mezinárodní soutěži Franz Schubert a moderní hudba ve Štýrském Hradci druhé místo (první cena udělena nebyla) v kategorii „písňové duo“.

Program a vstupenky >>

Národní knihovna ČR je partnerem tohoto benefičního koncertu, který podpoří nákup hudebních nástrojů pro Jedličkův ústav a školy. Sbírka spuštěna na Donio.

Komu pomůžeme?
Dětem a mládeži z Jedličkova ústavu a škol v Praze, jež se chtějí věnovat hudebním aktivitám s využitím speciálních hudebních nástrojů pro hudebníky se zhoršenou jemnou motorikou. Využívat je budou jak při vyučování ve škole, tak na hudebních kroužcích v rámci volnočasových aktivit.

15.02.2024
Zrcadlová kaple Klementina

zrcadlovakaple3.jpg

Klementinum 190, Praha 1

E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube