Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Služby Školení pro uživatele Referenčního centra

Školení pro uživatele Referenčního centra

Školení na využívání informačních zdrojů NK ČR jsou organizována v Referenčním centru ve všedních dnech od 8.00 do 9.00. Pět základních témat školení probíhá v jednotlivých dnech týdne, garanty za jednotlivá témata jsou pracovníci Referenčního centra.

Školení se mohou zúčastnit uživatelé, kteří mají platný čtenářský průkaz NK (limit na jedno školení je maximálně deset osob). Zájemci se mohou zapsat do rozvrhu školení u služby ve studovně Referenčního centra, nebo objednat telefonicky (tel. 221 663 201, od 9.00 do 19.00).

Kromě uvedených školení jednotlivců lze s vedoucí Oddělení referenčních a meziknihovních služeb (ORMS) dohodnout školení pro skupiny uživatelů (např.studijní skupiny) na určitou dobu a zvolené téma.  Možná jsou i individuální školení, která budou organizována na základě dohody mezi uživatelem a vedoucí ORMS v rámci individuálních konzultačních hodin garantů v průběhu pracovního týdne (Po - Pá). Základní školení jsou vedena v češtině, školení v cizím jazyce lze předem domluvit s vedoucí ORMS.

Rozpis témat školení pro jednotlivé dny v týdnu

PO (8.00-9.00) portál Knihovny.cz
ÚT (8.00-9.00) Internet - tematicky zaměřená školení
ST (8.00-9.00) Zdroje NK ČR - on-line báze, CD-ROM, katalogy NK
ČT (8.00-9.00) Portály - on-line přístupy k elektronickým časopisům
PÁ (8.00-9.00) Digitální knihovny, elektronické dodávání dokumentů


Jana Huňová

22.01.2019