Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Služby RVVI 2017 - POKYNY PRO ČLENY OVHP – NÁRODNÍ KNIHOVNA - NKF

RVVI 2017 - POKYNY PRO ČLENY OVHP – NÁRODNÍ KNIHOVNA - NKF

POKYNY PRO ČLENY OVHP – NÁRODNÍ KNIHOVNA

(2. část – zpřístupňování jednotek Národního konzervačního fondu)

 

Adresa:

Národní knihovna České republiky
Hostivař

Sodomkova 2/1146
102 00 Praha 15 - Hostivař

 

Areál části Národní knihovny ČR v Hostivaři (50°03'38.9"N 14°31'50.1"E). Veřejná doprava:

Směr: Kobylisy, Prosek, Metro Vysočanská – autobus č. 183 - stanice Kablo
Směr: Metro Skalka – autobus č. 125 – stanice Myšlínská
Směr: Metro Háje – autobus č. 125 – stanice Myšlínská
Směr: Strašnice, Vršovice, centrum – tramvaj č. 22, 26 – stanice Hostivařská

V areálu lze zaparkovat soukromý automobil.

Kontrola odborných knih a článků v recenzovaných neimpaktovaných časopisech vycházejících v České republice, jež jsou v Národní knihovny České republiky (dále jen „NK“) k dispozici pouze v Národním konzervačním fondu, proběhne v NK – Hostivaři ve dnech 16. ledna – 13. dubna 2017 podle níže uvedených pravidel:

  1. Při první návštěvě NK a před vstupem do kontrolních místností NK (tj. i před návštěvou NK Hostivař) se každý člen OVHP přihlásí v Klementinu v Hale služeb u přepážky č. 1 nebo 2 „Registrace“ k řádné registraci příp. její prolongaci. Hodnotitelům, kteří individuálně využívají (nebo v uplynulých třech letech využívali) služeb NK, bude registrace po prokázání totožnosti (občanským či analogickým průkazem totožnosti a průkazem čtenáře NK) o další období prodloužena, případně též vytištěn nový čtenářský průkaz. Ostatní se nově zaregistrují: vyplní evidenční list a předloží OP. Průkazová fotografie je pořizována na místě. Registrace/prolongace má platnost 1 rok a pro členy uvedené v seznamu dodaném Úřadem vlády je zdarma a s oprávněním pro Studovnu vědeckých pracovníků.

  2. Jednotky Národního konzervačního fondu jsou podřízeny speciálnímu režimu zpřístupňování, a to výlučně ve Studovně Hostivař (otevřena pondělí 13,00 – 19,00 hodin, úterý 9,00 – 19,00 hodin, středa 13,00 – 19,00 hodin, čtvrtek 9,00 – 19,00 hodin, pátek 9,00 – 12,00 hodin). Návštěvu v jiných hodinách je třeba domluvit předem – podle pracovních možností kolegů není vyloučena.

  3. Informace o studovně jsou k dispozici na webu NK: http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/studovny/cdh-studovna – instrukce ke zpřístupňování novodobých konzervačních fondů  http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/knihovni-rad-a-dalsi-pravidla/konzervacni-fondy.

  4. Signaturu NKF vypište ze seznamu publikací a požádejte o jejich objednání u přepážky poradenské a informační služby v Hale služeb (osobně, nebo e-mailem pujcovna.os@nkp.cz – do pole Předmět uveďte "RVVI – NKF"). Alternativně může objednávku zprostředkovat služba ve studovně.

  5. Ve studovně jsou pro uživatele k dispozici dvě stanice výpočetní techniky. Nehledě na to doporučujeme vybavit se pro práci vlastním počítačem. Ve studovně je k dispozici bezdrátové připojení (Wi-Fi): síť NK-simple (obdobně jako v Klementinu, chráněná, autentikace kódy ze čtenářského průkazu) a síť Guest (nechráněná, nevyžaduje autentikaci). Při používání nových verzí některých prohlížečů vznikají komplikace (zejména Firefox).

  6. Svazky monografií jsou uloženy mimo přístup hodnotitelů v posloupnosti podle skladových signatur, které vyhledáte v příslušném seznamu v souboru, dostupném z webových stránek studoven. Budou Vám vydány podle seznamu, jejž předložíte.

  7. V případě potřeby projednat problém, jenž se nevyřešil na místě, je kontaktní osobou vedoucí Oddělení studoven dr. Zdeněk Matušík, tel. 221 663 208, vnitřní linka 208, mobil 731 788 168, zdenek.matusik@nkp.cz, případně ředitelka Odboru služeb PhDr. et Mgr. Jana Huňová, tel. 221 663 293 (vnitřní linka 293), jana.hunova@nkp.cz (v případě komunikace elektronickou poštou uveďte, prosím, v poli Předmět "RVVI").

 

Zpět na RVVI 2017

13.01.2017
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube