Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod O knihovně Základní informace Propagační předměty Klementinum na turistické vizitce a známce

Klementinum na turistické vizitce a známce

Národní knihovna ČR se zapojila do projektu Turistický deník. Přidala se k významným turistickým místům v rámci celé České republiky, které mají svou turistickou vizitku a známku, označující důležitou kulturní a architektonickou památku.

Turistický deník je turistická knížka, kam si cestovatel lepí vizitky, nechává si dávat razítka navštívených míst. Rovněž si do příslušných kolonek může zapisovat údaje o způsobu dopravy, průběhu počasí i všechny zážitky spojené s cestou. Tímto způsobem zaznamenává své putování a vytváří si tak originální ucelenou knížku svých cestovatelských vzpomínek.

Národní knihovna je mezi prvními turistickými místy v Praze, která se aktivně zapojila do projektu Turistický deník. Pro turistickou vizitku se rozhodla použít snímek fotografa Radka Janoty, a to letecký pohled na Klementinum, největší barokní stavební komplex v Praze.

Kde turistickou vizitku a známku koupíte?

V Informacích Národní knihovny u hlavního vchodu do budovy, dále v pokladně Galerie Klementinum (vstup z Křižovnické ulice). Na obou místech je v nabídce turistický deník, turistická vizitka, turistická známka, v recepci Galerie i turistické razítko.

 

tvizitky.jpg tznamka.jpg

 

O turistické vizitce Klementina více zde, o projektu Turistický deník zde.

27.09.2012