Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Komise pro služby - 1997

Komise pro služby - 1997


Komise pro služby


  1997  


Zasedání Komise pro služby se v roce 1997 nekonalo.


čj. OS - 131/97

Komise pro služby NK ČR.


Vážené kolegyně a vážení kolegové!

Mám pro Vás dvě zprávy, a jak už to bývá, jednu dobrou a jednu špatnou. Začnu tou špatnou: Národní knihovna šetří, kde může, což v zásadě není tím sdělením špatným, spíše naopak. V rámci těchto úspor jsem se po dohodě s vedním NK ČR rozhodl, že v letošním roce neuspořádáme jednání komise pro služby jako poradního orgánu ředitele NK ČR.

Rozhodnutí to nebylo pro mne jednoduché, ale naše letošní téma - meziknihovní služby dostalo úplně jiné obrátky a o diskusi výkonných pracovníků nad tímto tématem naši (spíše mnozí Vaši) nadřízení příliš nestáli. Zásady, na kterých jsme se dohodli a které byly projednány na schůzce zainteresovaných ředitelů knihoven, nebyly mnohými knihovnami přijaty, takže vznikla nepříjemná situace - NK ČR zásady meziknihovních služeb vydá, ale většina velkých knihoven, přes snahu o dohodu na bezplatnosti meziknihovních služeb, je začala nějakým způsobem porušovat zpoplatněním meziknihovních služeb. Smutné. Tím nechci říci, že bychom neměli o čem diskutovat, ale hlavní téma je pryč. Ostatně poměrně velký časový prostor dostala diskuse nad problematikou meziknihovních služeb na jednáních v Seči.

A teď ta dobrá: pro příští rok samozřejmě počítám s komisí pro služby. Vzhledem k tomu, že náš plán uspořádat letos komise na Kladně a v Ústí nad Labem jsem nedodržel a na rok 1998 jsme domlouvali komisi v SlTK v Bratislavě, vyjádřete se, prosím, do konce listopadu, zda do Kladna, Ústí či Bratislavy. Hlavně potenciální organizátoři.

Srdečně zdraví

V Praze, 20. 10. 1997 Hanuš Hemola

PS. Určení, zda je zpráva dobrá či špatná, vycházelo z čistě osobních pocitů. Je možné, že je tomu právě naopak.


2.6.2003 Hanuš Hemola | NK ČR | "Komise" | Nahoru |
07.09.2012
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube