Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - titulní strana Uzavření Národní knihovny od 6. 3. 2021

Uzavření Národní knihovny od 6. 3. 2021

Vážení čtenáři,

od soboty 6. 3. 2021 bude NK ČR do odvolání pro veřejnost uzavřena. K dispozici budou pouze služby poskytované online.

Národní knihovna ČR se rozhodla podpořit vládní nařízení zaměřená na omezení kontaktů a pohybu osob, která byla formulována prostřednictvím Usnesení Vlády ČR č. 216 ze dne 26. 2. 2021, a bude od soboty 6. 3. 2021 do odvolání uzavřena.

Věříme, že provoz výpůjčních služeb NK ČR bude možné obnovit v nejbližší možné době. Stávající rezervace budou připraveny k vyzvednutí ještě týden po znovuotevření knihovny. Průběžně bude též během uzavření NK ČR prodlužována platnost registrací a stávajících výpůjček (kromě těch, které jsou vymáhány advokátní a soudní cestou).

V případě dotazů k výpůjčkám jsme pro Vás k dispozici na telefonním čísle 221 663 244 (pondělí-pátek 9:00-16:00) nebo prostřednictvím e-mailu na adresách pujcovna.os@nkp.cz, hala.os@nkp.cz.

Po dobu uzavření NK ČR zůstávají k dispozici digitalizované dokumenty v rámci Národní digitální knihovny-Covid, registrovaní čtenáři též mohou prostřednictvím online katalogu navrhnout vybrané dokumenty k digitalizaci. Využít bude možné i další vybrané služby.

Děkujeme za pochopení
NK ČR

Přehled služeb poskytovaných online >>

08.03.2021, HOLAN