Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2017 Výstava Írán - laskavá země byla zahájena

Výstava Írán - laskavá země byla zahájena

Írán je země, ve které díky jeho rozmanitosti a velikosti můžete zažít čtyři roční období během jediného dne. Nevěříte? Pak se o krásách Íránu přesvědčte sami na výstavě s názvem: Írán – laskavá země, která probíhá ve Výstavní chodbě v přízemí Klementina, sídla Národní knihovny ČR. Uchvátí vás nejen skvělé fotografie, ale i desítky knih o kultuře, přírodě, tradicích, historických místech a starých civilizacích Íránu.

Výstava poskytne pohled z výšky kopule Soltanieh v Zandžánu na základy kamenného Bisotunu v Kermanšáhu, můžete pozorovat slávu perských civilizací v Persepoli anebo otáčet listy historické knihy největší hliněno-slaměné citadely na světě v Bamu v provincii Kermán. Zajímavá pro vás jistě bude i ta část, která představuje Írán z pohledu českých turistů, kteří zemi procestovali skrz na skrz („Írán českým objektivem“). Můžete se vžít do příběhů lidí starověkých oblastí od zelených údolí Kaspického moře na severu země až k přátelskému jihu Perského zálivu.

Přestože není Írán od ČR zrovna za rohem, neznamená to, že tamní obyvatelé neznají naši literaturu. Výstava představuje i díla Karla Čapka, Jaroslava Haška, France Kafky i Václava Havla, která byla přeložena do perštiny a vydána v Íránu.

Výstavu uspořádala Národní knihovna ČR spolu s Velvyslanectvím Íránské Islámské republiky

Otevřeno: do 25. 3. 2017, pondělí – sobota od 9.00 – 19.00, Výstavní chodba v přízemí Klementina

Foto: E. Hodíková, NK ČR

13.02.2018, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube