Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2017 Velikonoční jarmark v Klementinu

Velikonoční jarmark v Klementinu

11. dubna 2017 od 10 - 16 hod., nádvoří Klementina

Hlavní nádvoří Klementina opět ožije tradičním jarmarkem, který bude tentokrát věnovaný Velikonocům. Národní knihovna připravila pro letošní ročník také jednu novinku - bazar knih, ze kterého si mohou návštěvníci odnést knihy zcela zdarma. Brány otevře také Zrcadlová kaple, která bude k prohlídkám zpřístupněna bezplatně.

„V Národní knihovně disponujeme více než sedmi miliony titulů, ty však jen půjčujeme. Knižním bazarem chceme podpořit čtenářství a umožnit návštěvníkům knihovny, aby si mohli odnést oblíbené knihy také domů, aniž by je museli vracet,“ vysvětluje Irena Maňáková, mluvčí Národní knihovny. Knihy do bazaru věnovali zaměstnanci a příznivci Národní knihovny. „Pokud by měl někdo zájem a chtěl knihy nejen odnést, ale také věnovat, může tak v rámci bazaru učinit,“ dodává Maňáková. Díla, která se neudají na úterním bazaru, budou využity při dalších podobných akcích, které se v Klementinu plánují.

Na  jarmarku budou ke koupi například korkové a proutěné drobnosti, patchworkové a šité výrobky, levandulové pytlíčky, přáníčka, keramiku, kraslice, originální šperky a řada dalších krásných věcí. K velmi oblíbeným vždy patří také výrobky chráněných dílen.

Po celou dobu konání jarmarku bude pro zájemce otevřená bezplatně barokní Zrcadlová kaple, která příchozí ohromí nejen krásnou barokní výzdobou, ale také nezaměnitelnou atmosférou.

Těšíme se na vás.

13.02.2018, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube