Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2017 Představení knihy Přízrak Klementina

Představení knihy Přízrak Klementina

Představení nově vydané knihy není v prostorách Národní knihovny ČR nijak výjimečnou událostí.  Stejně by tomu mohlo být i za pár dní, v úterý 16. května 2017, kdyby ovšem nešlo o zcela originální projekt. Tereza Meravá, úspěšná autorka dětských knih a novinářka, představí v Klementinu dětskou osobní knížku s názvem Přízrak Klementina, doplněnou krásnými ilustracemi Lukáše Fibricha. Možná vás zarazil termín „osobní“ kniha, oč vlastně jde?

Je to speciálně koncipovaná dětská knížka, kde je hlavním hrdinou příběhu sám čtenář. Původní text je totiž upravený tak, že dítě uvidí své jméno všude tam, kde se objevuje ústřední postava příběhu. „Není to můj vynález,“ upřesnila Tereza Meravá. „Nakladatelství Modrý slon se dětskými osobními knihami zabývá léta a v jeho produkci vyšla už celá řada knížek. Jsou ovšem určeny hlavně menším dětem, tentokrát si ale nakladatel přál delší příběh pro děti o trochu starší, od osmi do dvanácti let. A tak oslovil mne,“ dodává.

Přízrak Klementina je příběh s detektivními prvky, v němž kamarádi zkoumají rekonstruované prostory pražského Klementina a snaží se rozluštit záhadu tajemné mince. Nejsou ale jediní, které tajemství zajímá. Hlavní hrdina, kterým v tomto unikátním konceptu může být třeba váš syn Petr z Otrokovic nebo vnučka Klárka z Mělníka, brzy díky nálezu zlaté mince odhaluje zlověstné tajemství a najde i nové kamarády.

 

V pořadí již třetí knihu Terezy Meravé vydalo nakladatelství Modrý slon (objednat si ji můžete zde) a představena byla novinářům 16. 5. 2017 v 17 hodin v Národní knihovně ČR, Klementinum 190, Praha 1, vchod B2, 1. patro.

13.02.2018, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube