Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2017 Péče o novodobé knihovní fondy

Péče o novodobé knihovní fondy

POZOR ZMĚNA! 10. října 2017 v Centrálním depozitáři Národní knihovny v Hostivaři, Sodomkova ulice 1146/2, Praha 15

Pozvánka - Program (aktualizovaná verze 4.10.2017)

Rádi bychom Vás pozvali na konferenci zaměřenou na péči o novodobé knihovní fondy, kde budou prezentovány výsledky pětiletého NAKI projektu s názvem „Průzkum, konzervace a péče o novodobé knihovní fondy – materiály a technologie“ a to jak teoretické poznatky, tak i praktické ukázky postupů, technologií a materiálů. Jak se v praxi ukazuje, novodobé knihovní fondy (fondy vzniklé po roce 1800 v Národní knihovně České republiky, v jiných knihovnách je hranice odlišná) jsou obrovskou skupinou písemného dědictví, které je třeba chránit a věnovat těmto fondům pozornost. Problematickým se jeví obrovské množství těchto fondů a nižší materiálová kvalita. Na vývoji nových materiálů a technologií se podílí kolegové z Technické univerzity v Liberci, Fakulty textilní, Katedry materiálového inženýrství jako spoluřešitelé NAKI projektu.

Navázali jsme spolupráci s Metodickým centrem pro knižní kulturu a literární muzea, které bylo založeno na konci roku 2014 jako jedno z metodických pracovišť pro oblast muzejnictví. Vzniklo z iniciativy Ministerstva kultury České republiky a je samostatným oddělením Památníku národního písemnictví.

Kapacita sálu je omezena na 100 míst. V případě vašeho zájmu se konference zúčastnit, prosím potvrďte svou účast na e-mail: Petra.Vavrova@nkp.cz

Z prostorových a organizačních důvodů musíme přesunout akci z atraktivního Strahova do Centrálního depozitáře Národní knihovny v Hostivaři, Sodomkova ulice 1146/2, Praha 15.

Doprava:
Směr: Kobylisy, Prosek, metro B Vysočanská - autobus č.183 - stanice Kablo
Směr: metro A Skalka – autobus č. 125 - stanice Myšlínská
Směr: metro C Háje - autobus č. 125 - stanice Myšlínská
Směr: metro Opatov - autobusy č. 181 nebo 182 - stanice Kablo

GPS souřadnice: 50.0611602,14.5285332

13.02.2018, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube