Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2017 Návštěva premiéra Bohuslava Sobotky

Návštěva premiéra Bohuslava Sobotky

Návštěva premiéra Bohuslava Sobotky a ministra kultury Daniela Hermana v Národní knihovně

Premiér Bohuslav Sobotka přijal pozvání generálního ředitele Martina Kocandy do Národní knihovny ČR. Návštěva se realizovala jen několik týdnů od vyslovení pozvání. Premiér Sobotka spojil návštěvu přední kulturní instituce s bilanční schůzkou s ministrem kultury Danielem Hermanem.

Součástí celého programu bylo setkání s vedením Národní knihovny ČR, prohlídka pracovišť Klementina, která ještě neprošla rozsáhlou revitalizací, představení prostor právě skončené 2. etapy revitalizace areálu Klementina, dále již zmiňovaná bilanční schůzka a následná tisková konference, po níž následovalo setkání premiéra se zástupci odborové organizace. Poté se čelní vládní představitelé se svými delegacemi a zástupci Národní knihovny přesunuli do Centrálního depozitáře v Hostivaři.

Premiér se zajímal o dosavadní realizované etapy rekonstrukce Klementina i o plánovanou etapu třetí, práci odboru historických a hudebních fondů, sekce digitalizace a technologie, aktivity odboru ochrany knihovních fondů, zejména práci restaurátorů a v neposlední řadě o uložení knihovních fondů v prostorách původních depozitářů, ale i v těch již opravených, které disponují nejmodernější technologií.

V rámci této návštěvy byla projednána řada témat včetně otázky nové budovy Národní knihovny. Premiér i ministr kultury přijali argumenty generálního ředitele NK a vyjádřili tomuto záměru podporu.

Fotogalerie >>

Návštěva premiéra Bohuslava Sobotky

13.02.2018, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube