Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2017 Koncerty na Révovém nádvoří

Koncerty na Révovém nádvoří

V letních měsících jsme hudební scénu Zrcadlové kaple částečně přenesli také na Révové nádvoří. Sérii koncertů, baletních vystoupení i komorních divadelních představení otevře 15. 7. violoncellista Kryštof Lecian a komorní seskupení Czech Metal Strings.
Kompletní přehled koncertů na Révovém nádvoří najdete zde >>

Koncerty v Zrcadlové kapli

Zrcadlová kaple se pod vedením Národní knihovny ČR v posledních letech opět zařadila mezi významné pražské hudební scény.
Kromě pravidelných koncertů klasické hudby připravujeme pro naše posluchače zajímavé projekty jednotlivých koncertů či celých hudebních sérií se skvělými soubory i sólisty. Vedle vážné hudby se nebojíme nahlédnout i do moderních populárních žánrů.

Mezi ty, kdo se k nám vracejí, patří např. soubory Collegium Marianum,  Ensemble 18+ , Musica Florea a mnoho dalších, ze sólistů např. skvělý klavírista Karel Košárek, hobojista Vilém Veverka, houslista Jaroslav Svěcený aj. Vážíme si vystoupení paní Soni Červené, české herečky a operní pěvkyně, dcery známého českého spisovatele a kabaretiéra Jiřího Červeného či zahraničních hostů – hráčky na theremin  Caroliny Eyck, nebo dech beroucího vystoupení stohlavého mužského chóru Westlands Mannenkoor atd. Hrála zde i folková skupina Nerez, gospel k nám přinesla zpěvačka Leona. Krásné jsou vánoční koncerty, kdy k nám často míří hudební umělecké školy se svými dětskými sbory.
Kompletní přehled koncertů v Zrcadlové kapli najdete zde >>

13.02.2018, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube