Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2017 Jednání ředitele NK s odbory

Jednání ředitele NK s odbory

Generální ředitel Národní knihovny se setkal se zástupci odborové organizace

Dnes v odpoledních hodinách proběhlo jednání mezi novým generálním ředitelem Národní knihovny České republiky PhDr. Martinem Kocandou a zástupci oborové organizace v čele s její předsedkyní PhDr. Annou Machovou. Po jeho ukončení bylo konstatováno, že je třeba pokračovat v započatém dialogu.

„Pokud mohu hovořit za sebe, tak mám z dnešního jednání dobrý pocit. Troufám si tvrdit s jistým příměrem, že ona pověstná válečná sekera je zakopána,“ řekl bezprostředně po schůzce Martin Kocanda. „Je před námi nepochybně velký kus práce nejen v oblastech, které pan ministr při mém jmenování označil za prioritní. Po seznámení se s personální situací v knihovně jsem přesvědčen, že je potřeba zařadit i tuto otázku mezi hlavní priority, a to nejen v otázce výše platů. Ty jsou nepochybně nejdůležitějším motivačním prvkem, ale určitě ne jediným. Věřím, že společně s kolegy i zástupci odborů se podaří situaci zlepšit,“ dodal.

„Jednání bylo věcné a bude pokračovat, nicméně jsme zatím hrozbu stávkové pohotovosti neodvolali,“ komentovala průběh schůzky předsedkyně odborové organizace Anna Machová.

13.02.2018, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube