Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2018 Moje země

Moje země

Známá i zatím neobjevená zákoutí České republiky představuje výstava velkoformátových fotografií Pavla Radosty, kterou pořádá Národní knihovna ČR ve spolupráci s časopisem Moje země. Fotografie zachycují historické památky i poklady naší přírody, české tradice i významné osobnosti. Veškeré fotografie autor navíc doplňuje vlastními komentáři, které snímky dělají ještě osobnějšími. Výstava nabízí zajímavosti z celé České republiky, jedna část představuje záběry z Prahy.

Pavel Radosta
Fotograf a redaktor časopisu Moje země. Má vystudovanou lesnickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. Dále také studoval Institut výtvarné fotografie, který nedokončil. Kromě redaktorské práce se věnoval i dalším různým činnostem – působil jako psovod, vědecký pracovník, vedoucí výzkumné organizace, vládní konzultant, PR poradce a marketingový ředitel, či kurátor výstav National Geographic. Objektiv svého fotoaparátu zaměřuje na zajímavosti po celé České republice – fotí památky, krajinu, lidi, i tradice. Vydal již několik obrazových knih, například „Moje země“ obsahující fotografie  z celé České republiky a nově také publikaci „Praha“, zaměřenou na snímky našeho hlavního města.

Moje země
Časopis vychází již 11 let každé dva měsíce. Věnuje se především České republice a přináší informace ze současnosti i z dob minulých. Čtenáři na jeho stránkách navíc mohou načerpat inspiraci na výlety. Obsahuje mapy i průvodce jednotlivými regiony. Vše je navíc doplněno řadou autorských fotografií. Moje země dále spolupracuje s českou edicí National Geographic.

Výstavu Moje země – Česká republika očima Pavla Radosty pořádá Národní knihovna České republiky ve spolupráci s časopisem Moje země.

Datum konání výstavy: 25. 1. – 7. 3. 2018
Čas: pondělí – sobota, 9 - 19 hodin
Místo: Výstavní chodba v přízemí, Klementinum 190, Praha 1


13.02.2018, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube