Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2012 Sametové obaly na knihy z Národní knihovny

Sametové obaly na knihy z Národní knihovny

Vášniví čtenáři hltají svou knihu kdekoli – v autobuse, na zastávce, ve frontě či v kavárně. Zkrátka mají literaturu stále po ruce. Nejen oni sami, ale i Národní knihovna ČR má zájem na tom, aby se jim svazky během nošení zbytečně nepoškodily. Proto se NK ČR spojila se značkou Papelote a výsledkem je limitovaná kolekce sametových obalů na knihy, které vnesou květinový dotek i do chladných dnů.  

V kolekci sametových obalů si najde to své purista i milovník mírné extravagance. Na minimalističtěji založené uživatele čekají jednobarevné červené a tmavě modré variace, vybírat lze i verzi s elegantním vlasovým proužkem. Pod monochromatickým povrchem se skrývá reliéfně zdobený rub, který bude knížky hýčkat zevnitř. Rozvernější návštěvníci knihovny pak mohou volit z několika květinových kombinací, podle svého vkusu i aktuálního naladění. Hutnější samet důkladně ochrání beletristická i naučná díla před ošoupáním, zároveň dodá v zimním podnebí hřejivý pocit při užívání. Obaly, jimž nechybí ani textilní záložka, jsou k dostání ve všech rozměrech (L, M, M+, S), v nejuniverzálnějších velikostech M a M+ je ovšem nabídka nejširší. Kdo pozdě chodí, svým knihám škodí – protože je však ochrana knih pro Národní knihovnu prioritou – pro loudavce, na které sametové krytí už nezbyde, jsou k dispozici i textilní obaly s tradičně hravými vzory jako proužky a puntíky. Designové nadšence jistě potěší, že celý soubor NK + Papelote je doplněn také sešity a bloky navrženými Kateřinou Šachovou i retro psacími potřebami ze sortimentu stylového českého papírnictví.

Limitovaná kolekce sametových obalů na knihy NK + Papelote je v omezené edici 100 kusů k dostání v Národní knihovně ČR za cenu 239 Kč (S), 259 Kč (M a M+) a 269 Kč (L).

Sametové obaly na knihy z Národní knihovny

Foto: Filip Sach

26.11.2012, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube