Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Služby Co je eDDO - informace pro digitalizační pracoviště

Co je eDDO - informace pro digitalizační pracoviště

eddo-logo.jpg

eDDO - dodavatelské centrum pro společenské a přírodní vědy

 

logo-rgb.jpg

UKONČENÍ PROVOZU SLUŽBY eDDO:

 

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

 

mnozí z vás v posledních měsících zaznamenali, že NK ČR měla technické problémy se službou eDDO. Tyto problémy se nám bohužel nepodařilo vyřešit a službu ukončujeme. Zaslali jsme vám k této službě výpovědi.

 

Na standardní meziknihovní služby, které si u NK ČR objednáváte, to nemá jakýkoliv vliv.

 

Pokud u nás máte složenou zálohu, můžete ji využívat, jak jste byli doposud zvyklí. Informace o aktuálním stavu zálohy Vám můžete poskytnout Klára Kantová (klara.kantova@nkp.cz). Zároveň Vám budeme pravidelně zasílat vyúčtování zálohy.

 

Jestliže jste byli zvyklí přes eDDO objednávat meziknihovní služby, můžete využívat další standardní nástroje pro objednávání, které nabízíme:

V případě, že jste zatím přes online katalog NK ČR nebo naskenované katalogy NK ČR neobjednávali a měli byste zájem o zadávání objednávek touto cestou, kontaktujte, prosím, kolegy v Odd. referenčních a meziknihovních služeb (mvs@nkp.cz).

 

Děkujeme za pochopení

NK ČR, 5. 1. 2023

Informace pro digitalizační pracoviště

 

Digitalizační pracoviště je knihovna, která se rozhodne zpřístupnit své fondy a poskytovat elektronické kopie dokumentů a zároveň má možnost kopie z jiných knihoven objednávat. Pokud se chcete stát digitalizačním pracovištěm, je třeba:

  • Uzavřít s NK ČR smlouvu o spolupráci při zajišťování služeb elektronického dodávání dokumentů a poštou nebo osobně ji ve dvou podepsaných a orazítkovaných exemplářích dodat do Oddělení referenčních a meziknihovních služeb (ORMS)
  • Mít k dispozici odpovídající technické vybavení: PC ( min. 256 MB RAM), scanner
  • Nainstalovat program DPW, který umožňuje přijímat a vyřizovat objednávky (program poskytuje zdarma NK ČR)

Po splnění těchto podmínek bude zřízeno tzv. uživatelské konto, jehož prostřednictvím lze využívat služeb eDDO. Přístupové jméno a heslo k uživatelskému kontu bude zasláno e-mailem.

Informace pro digitalizační pracoviště

eDDO

Informace pro uživatele

05.01.2023