Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod O knihovně Odborné činnosti Oddělení rukopisů a starých tisků Pracovní skupina pro historické fondy

Pracovní skupina pro historické fondy

Vedoucí: Mgr. Tereza Paličková

Jméno

Instituce

email

Mgr. Lenka Bendová

Západočeské muzeum v Plzni

lbendova@zcm.cz

Mgr. Jiří Dufka Moravská zemská knihovna Jiri.Dufka@mzk.cz

Mgr. Rostislav Krušinský

Vědecká knihovna v Olomouci

krusna@vkol.cz

Hedvika Kuchařová, Ph.D.

Strahovská knihovna Královské kanonie premonstrátů na Strahově

hedvika@strahovskyklaster.cz

Mgr. David Mach Národní knihovna ČR David.Mach@nkp.cz

Mgr. Tereza Paličková

Národní knihovna ČR

Tereza.Palickova@nkp.cz

PhDr. Richard Šípek, Ph.D.

Knihovna Národního muzea

richard_sipek@nm.cz

PhDr. Jindřich Špinar

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

spinar@cbvk.cz

PhDr. Zdeněk Uhlíř

Národní knihovna ČR

Zdenek.Uhlir@nkp.cz

Mgr. Jan Vojtíšek Národní knihovna ČR Jan.Vojtisek@nkp.cz

Program pracovní skupiny

· katalogizační doporučení pro historické fondy

· kooperace v oblasti práce s historickými fondy

 

Zápisy z jednání Pracovní skupiny

Zápis z jednání dne 2. prosince 2019

Zápis z jednání dne 1. prosince 2016

Zápis z jednání dne 19. února 2015

Zápis z jednání dne 24. září 2014

Zápis z jednání dne 19. června 2014

Zápis z jednání dne 2. října 2012

Zápis z jednání dne 1. prosince 2011

Zápis z jednání dne 23. února 2011

Zápis z jednání dne 23. září 2010

 

Odkazy

Rukověť pro katalogizaci starých tisků podle RDA

Minimální záznam RDA/MARC 21 pro textové monografické zdroje – staré tisky

Fingerprint

Fingerprint - instrukce

Výběr z hesel pro pole 655

Výběr ze skupin Konspektu

26.04.2021