Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Služby Školení pro uživatele NK ČR

Školení pro uživatele NK ČR

 

Čtenářův průvodce po Národní knihovně

Nabízíme vám komentovanou prohlídku prostor Klementina zaměřenou na pravidla, konkrétní služby a umístění jednotlivých studoven. Procházka je určena jednotlivcům a malým skupinám do 6 osob, nezaměřuje se na historii Klementina nebo prohlídku historických prostor.

Prohlídka probíhá od pondělí do čtvrtka v 10:00 a 16:00 hodin eventuálně po předchozím objednání na emailu reference[zavináč]nkp[tečka]cz nebo na telefonním čísle 221 663 201.

Školení v Referenčním centru Národní knihovny

Školení na využívání elektronických informačních zdrojů se zaměřením na využití informačních zdrojů NK ČR jsou organizována pro jednotlivce a skupiny v Referenčním centru nebo online, vždy na objednání. Jedná se o úvodní individuální školení v rozsahu max. 1-2 hodin. Školení se mohou zúčastnit uživatelé, kteří mají platný čtenářský průkaz NK (limit na jedno školení je maximálně deset osob). Zájemci se mohou objednat emailem (reference[zavináč]nkp[tečka]cz).

Kromě uvedených školení jednotlivců lze s vedoucí Oddělení referenčních a meziknihovních služeb (ORMS) dohodnout školení pro skupiny uživatelů (např. studijní skupiny) na určitou dobu a zvolené téma. Základní školení jsou vedena v češtině, lze domluvit i školení v anglickém jazyce. Témata školení mohou být upravena podle individuálního zájmu uživatele. Nabízíme následující tematické okruhy:

  • zdroje NK ČR (online báze, katalogy NK ČR)
  • digitální knihovny
  • portál Knihovny.cz
  • základy rešeršních strategií

 

 

 

Školení pro skupiny

NK ČR pořádá informační exkurze pro studenty středních škol a vysokých škol. Jako potencionální příští uživatelé se studenti seznámí nejen se základními fakty, týkajícími se škály služeb, které NK ČR poskytuje, ale i s fascinující historií, jež se váže k místu jejího sídla.
Orientace v budově bývalé klementinské jezuitské koleje, kde se nacházejí studovny a sídla dalších veřejných služeb, není pro nového uživatele jednoduchá.
Pracovní list ke stažení (pdf)
Exkurze se konají v pracovních dnech od 8.30 h. do 14.00 h. Na exkurzi je třeba se objednat předem na tel. čísle 221 663 279, kde obdržíte i veškeré další informace.

 

Prohlídky historických prostor

V případě zájmu o prohlídku historických prostor (jednotlivci i skupiny), navštivte stránku provozující agentury www.prague.eu/klementinum.

13.10.2023
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube