Information for libraries

  • na webu
Nacházíte se zde: Úvod Digitální vzdělávání
  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog

ipk_visual_final.jpg

Nacházíte se zde: Úvod Digitální vzdělávání

Digitální vzdělávání

Digitální vzdělávání pro knihovny s podporou Úřadu práce

Zaměstnavatelé mohou od čtvrtka 23.5. začít žádat o příspěvky z Národního plánu obnovy (NPO) na školení pracovníků v digitálních dovednostech. Na vzdělávání svého zaměstnance mohou získat 42.900 korun. Úřad práce jim může z projektu DIGI pro firmu do konce září příštího roku rozdělit přes 2,14 miliardy korun. Aplikaci pro podávání žádostí spustil úřad plošně 23. května - https://www.uradprace.cz/app/npo-digi/.

Podporu na vyškolení zaměstnanců mohou získat firmy, neziskové či církevní organizace i samosprávy a soukromé školy. Zaměstnavatel si najde kurz či vzdělavatele pro své pracovníky. Úřad práce pak přispěje na výdaje. Podporu vyplatí po ukončení školení a po předložení potřebných dokladů. Velké podniky mohou získat 20 procent z vykázaných výdajů, malé 80 procent. Příspěvek se dá získat na rozvoj digitálních dovedností. Týká se například znalostí a úkonů k obsluze, tvorbě a správě programů či počítačových sítí. Podpora se dá čerpat ale i na základní vyškolení pro práci s počítačem, týkat se to může třeba starších pracovníků.

Bližší informace - https://www.uradprace.cz/npo-digi-pro-firmu

E-shop JSEMVKURZU.cz (.pdf, 448 kB)

 

E-learningový kurz Knihovníci jako mediátoři v šíření základních digitálních dovedností

Odbor Kabinetu místopředsedy vlády pro digitalizaci pro vás připravil e-learningový kurz s názvem Knihovníci jako mediátoři v šíření základních digitálních dovedností. Je určen především těm pracovníkům knihoven, kteří působí nebo budou působit jako lektoři ve vztahu k veřejnosti. Pomůže jim při předávání základních digitálních znalostí a dovedností ve vztahu k veřejnosti. Kurz je rozdělen do 12-ti lekcí a věnuje se teoretickým znalostem i praktickým dovednostem, včetně strategií pro podporu digitální gramotnosti. Kurz je ukončen závěrečným testem a certifikátem.

Na kurz se můžete přihlásit - Přihlásit se na stránky | OSVETA.GOV.CZ vzdělávací systém

21.06.2024
Oborová brána Knihovnictví a informační věda
Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy
Veřejné informační služby knihoven
Knihovna Plus
Knihovna Revue
Vyhledávání
Informace
Objednávky publikací
  • Časopis Knihovna : knihovnická revue - tištěná verze
  • Renata Fialová - renata.fialova[zavináč]nkp.cz
  • Aktuální číslo: 2024/1