Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Digitální knihovna Digitální knihovny Národní digitální knihovna – sbírka dokumentů ke 100. výročí vzniku Československa

Národní digitální knihovna – sbírka dokumentů ke 100. výročí vzniku Československa

Národní digitální knihovně (Kramerius 5) jsme pro vás připravili několik kolekcí dokumentů vztahujících se ke vzniku Československa.

V záložce Virtuální sbírky najdete následující kolekce:

Po výběru konkrétní virtuální sbírky je přehled knih zařazených do této sbírky k dispozici v záložce Nejnovější. Práci s vybranou virtuální sbírkou či dokumenty, které jsou její součástí, ukončíte kliknutím na ikonu v pravém horním rohu. Tímto způsobem se vrátíte zpět do kompletního obsahu Národní digitální knihovny.

Ve výše zmíněných virtuálních sbírkách naleznete jak dokumenty volně přístupné, tak i ty, které můžete vzhledem k autorským právům studovat pouze z vybraných počítačů NK ČR.

Počítače s plným přístupem k Národní digitální knihovně (NDK) najdete v Hale služeb (přístup zde není nijak omezen) a v jednotlivých studovnách  - Všeobecné studovně, Studovně společenských a přírodních věd, Referenčním centru, Studovně vědeckých pracovníků a Studovně periodik (využívání je zde možné na základě platného čtenářského průkazu nebo s platnou jednodenní vstupenkou).

01.11.2020