Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Centrální depozitář Hostivař se otevírá veřejnosti

Centrální depozitář Hostivař se otevírá veřejnosti

17. listopadu 2023 10:00-15:00 hod., Centrální depozitář v Hostivaři, Sodomkova 2/1146, Praha 15 - Hostivař
Rezervace vstupenek zde >>

Národní knihovna ČR otevírá prostory, kam se běžně veřejnost nedostane. Nabízíme vám možnost nahlédnout do Centrálního depozitáře v Hostivaři, kde se nejen pečuje o jeden z největších knihovních fondů na našem území, ale jedná se také o největší digitalizační centrum. Návštěvníci se zde setkají s činnostmi, které by u knihovníků nečekali.

Den otevřených dveří se uskuteční v pátek 17. 11. mezi 10. a 15. hodinou. Aby si všichni mohli pohodlně prohlédnout vybraná pracoviště, jsou prohlídky organizovány v půlhodinových intervalech a pro vstup je nutná rezervace přes systém GoOut.

Na programu bude návštěva šesti pracovišť, které představují cestu knihy od vstupu do Centrálního depozitáře Hostivař až po její digitalizaci. Návštěvníkům se tak odhalí například práce specialistů v knihařské dílně, konzervace a restaurování historických knihovních fondů nebo uvidí, jak funguje digitalizační centrum.

Po celou dobu bude přístupné stanoviště, kde odborníci z Národní knihovny ČR budou k dispozici, aby „ocenili“ donesené knihy. Znamená to, že donesenou knihu, která by mohla mít historickou hodnotu, prohlédnou a vyhodnotí, zda se skutečně jedná o cenný materiál, který stojí za to uchovat nebo prodat.

 

Mediální partner
Centrální depozitář Hostivař se otevírá veřejnosti

01.12.2023, HOLAN
E-zpravodaj Facebook Twitter Instagram Youtube