Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Aktuality 2013 Středověká kniha na dosah

Středověká kniha na dosah

13. – 24. 3. 2013, Galerie Klementinum – Výstavní sál (vstup od Mariánského náměstí, vchod B2), úterý – neděle:  10.30 - 18 hodin.
Vstup zdarma.

Přednáška Výroba faksimile, kterou v rámci doprovodného programu pronese Mgr. Tomáš Žilinčár ve Výstavním sále Galerie Klementinum, proběhne ve čtvrtek 21. 3. 2013 od 17 hodin.

Tisková zpráva - Fotogalerie z vernisáže - Fotogalerie z přednášky

Unikátní výstava seznamuje širokou veřejnost s produkcí společnosti Tempus Libri, která se specializuje na výrobou věrných uměleckých kopií vzácných historických originálů. tzv. faksimilií. Náklad takových faksimilií je nízký, zpravidla nepřesahuje 200 výtisků. Na kvalitu zpracování, volbu materiálů a odpovídající shodu s  originálem dohlíží jeho vlastníci nebo odborní správci, kteří poskytli reprodukční práva pro zhotovení faksimile.
Návštěvník výstavy má jedinečnou příležitost se prostřednictvím faksimilií seznámit s vzácnými rukopisy a inkunábulemi, které jsou běžně nedostupné - dokonce bude možné do nich nahlédnout a prolistovat je.
Umělecká kopie Vyšehradského kodexu vznikla za finanční podpory Mgr. Petera Kršáka v rámci projektu Adoptujte si svůj rukopis v roce 2006.

Středověká kniha na dosah

24.03.2013, HOLAN