Národní knihovna České republiky

  • na webu
  • v katalogu
  • eds katalog
Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - titulní strana Koncerty v Zrcadlové kapli Klementina

Koncerty v Zrcadlové kapli Klementina

Zrcadlová kaple se pod vedením Národní knihovny ČR v posledních letech opět zařadila mezi významné pražské hudební scény.
Kromě pravidelných koncertů klasické hudby připravujeme pro naše posluchače zajímavé projekty jednotlivých koncertů či celých hudebních sérií se skvělými soubory i sólisty. Vedle vážné hudby se nebojíme nahlédnout i do moderních populárních žánrů.

Mezi ty, kdo se k nám vracejí, patří např. soubory Collegium Marianum,  Ensemble 18+ , Musica Florea a mnoho dalších, ze sólistů např. skvělý klavírista Karel Košárek, hobojista Vilém Veverka, houslista Jaroslav Svěcený aj. Vážíme si vystoupení paní Soni Červené, české herečky a operní pěvkyně, dcery známého českého spisovatele a kabaretiéra Jiřího Červeného či zahraničních hostů – hráčky na theremin  Caroliny Eyck, nebo dech beroucího vystoupení stohlavého mužského chóru Westlands Mannenkoor atd. Hrála zde i folková skupina Nerez, gospel k nám přinesla zpěvačka Leona. Krásné jsou vánoční koncerty, kdy k nám často míří hudební umělecké školy se svými dětskými sbory.

Červnová nabídka koncertů

Informace o předprodeji
vstupenek u jednotlivých koncertů

Prodej vstupenek v předsálí
Zrcadlové kaple

Po - pá 8.15 - 12.00 12.30 - 16.30
tel. 221 663 331

31.05.2017, HOLAN